Достапни линкови

Брисел: Робертсон го поддржа сменувањето на Павковиќ


Генералниот Секретар на НАТО Џорџ Робертсон ја поздрави одлуката на југословенскиот претседател Воислав Коштуница за пензионирање на началникот на југословенската Војска Небојша Павковиќ. Мислам дека ваквата одлука ќе биде примена добро , изјави Робертсон додавајки дека е важно Југославија да напредува во реформите на својата војска .
XS
SM
MD
LG