Достапни линкови

Аризона: Шумски пожари, евакуирани 25,000 луѓе


Во југозападниот дел на американската држава Аризона веќе неколку дена беснеат шумски пожари. Спасувачките екипи досега евакуирале над 25 илјади луѓе. Слично е и во Колорадо каде што дел од пожарите се ставени под контрола.
XS
SM
MD
LG