Достапни линкови

Русија: Четириесетина загинати во поплави


Во поплавите што ја зафатија Јужна Русија загинале над четириесетина лица, додека уште сто осумдесет се водат како исчезнати, јавуваат руските новински агенции. Во најмногу погодената област Ставропол, околу пеесет и пет илјади лица се евакуирани од своите домови. Претседателот Владимир Путин и нареди на армијата да им помогне на погодените од поплавите.
XS
SM
MD
LG