Достапни линкови

САД: Американците сметаат дека Осама Бин Ладен се крие во западен Пакистан


Американските разузнавачки служби сметаат дека Осама Бин Ладен се крие во западниот дел на Пакистан што е под контрола на некои племенски лидери, изјави денеска во Вашингтон шефот на Комисијата на Сенатот за разузнавачки работи Боб Греем. Претходно, портпаролот на Бин Ладен, за катарската телевизија Ал Џазира рече дека првиот човек на Ал Каида е жив и оти таа организација подготвува нови напади врз Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG