Достапни линкови

Израел: Мобилизација на резервниот состав


Израелската војска по итна постапка започна денеска мобилизација на резервниот состав, пренесува државното радио изјава не неименуван воен извор. Според него војската планира да мобилизира две илјади луѓе, односно три баталјони од по 600 војници, како и неколку единици за различни потреби.
XS
SM
MD
LG