Достапни линкови

Ирак: Хусеин побара од народор да ги игнорира американските заговори


Ирачкиот претседател Садам Хусеин побара од својот народ да ги игнорира американските заговори , и додаде дека заканите кои доаѓаат од Соединетите Држави не се ништо ново. Тој ги обвини Соединетите Американски Држави дека се обидуваат да ја соборат власта во Багдат дури откако пред три децении неговата Баш партија стапила на власт. Хусеин рече дека повеќе би сакал американците наместо ирачкиот народ на нишан да ги имаат ирачките лидери.
XS
SM
MD
LG