Достапни линкови

СП: Јужна Кореа и Турција полуфиналисти


Јужна Кореа и Турција за прв пат во нивната историја ќе играат на едно полувинале на светско фудбалско првенство. Кореа во четвртфиналето на пенали ја совлада Шпанија 5-3, а Турција со златниот гол на Илхан Мансиз во 94 минута го совлада дебитантот Сенегал. Во полуфиналето Јужна Кореа ќе игра со Германија а Турција против Бразил.
XS
SM
MD
LG