Достапни линкови

Кавказ: 28 лица загинаа во поплави


Во поплавите во северен Кавказ 28 лица го загубиле животот, соопштија официјални извори во Москва. Претседателот Владимир Путин, ја испратил и армијата за да им помогне на локалните спасувачки екипи.
XS
SM
MD
LG