Достапни линкови

Иран: Загинати и повредени во земјотрес


Најмалку 6 лица загинаа а 120 се повредени во силниот земјотрес со сила од 5.2 степени според Рихтеровата скала кој изутрината го погоди, Северен Иран, јави државната агенција Ирна. Државното радио јави дека серија помали земјотреси ги оштетели половина од куќите во селата во близина на градот Авадџ.
XS
SM
MD
LG