Достапни линкови

Севиља: Полицијата употреби сила на студентските протести


Полицијата синоќа во Севиља демонстрираше сила над околу 500 студенти кои протестираа поради реформите во образованието. Повеќе од десетина илјади анти-глобалисти се очекува да протестираат денеска поради одржувањето на Самитот на Европската Унија во тој град. За обезбедување на Самитот ангажирани се 9 илјади полицајци.
XS
SM
MD
LG