Достапни линкови

Вашингтон: Израел има право да се брани


Американскиот претседател Џорџ Буш , изјави дека Израел има право да одговори на палестинските терористичките напади кои се случија оваа недела . Остро ја осудувам оваа серија напади и целеосно го признавам правото на Израел да се самоодбрани , изјави Буш .
XS
SM
MD
LG