Достапни линкови

Англија: Утрешниот ден, неофицијален национален празник


Англичаните утре нема да работат, иако е редовен работен ден , поради настапот на репрезентацијата на Англија во Светското Фудбалско Првенство. Англија утре игра против Бразил, а работодавците во Англија се помирија огромните загуби. Милиони луѓе најавија дека нема да одат на работа и сами прогласија неофицијален, национален празник.
XS
SM
MD
LG