Достапни линкови

Авганистан: Турција ја презема командата со меѓународнте сили


Турција денеска ја презема командата на меѓународните сили во Авганистан. Досега со мисијата командуваа британските сили. Овие сили беа создадени минатиот декември за да ја обезбедат сигурноста во главниот град Кабул и се под мандат на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG