Достапни линкови

ОН: Кофи Анан предложи завршување на мисијата во Босна


Генералниот Секретар на Обединетите Нации Кофи Анан , предложи до крајот на годината да заврши мисијата во Босна и Херцеговина . Жак Клајн специјалниот пратеник на Обединетите Нации за Босна, синоќа изјави дека мисијата на Обединетите Нации ги исполнила целите на својот мандат .
XS
SM
MD
LG