Достапни линкови

Арафат ги осуди нападите над израелските цивили


Палестинскиот лидер Јасер Арафат ги осуди нападите над израелските цивили и ги повика палестинците да престанат со самоубиствените напади . Поради загриженоста за мојот народ , нивната земја и нивната иднина , целосно ги осудувам нападите над израелските цивили , се вели во соопштението на Арафат по синоќешниот самоубиствен напад во Ерусалим во кој загинаа седум, а беа ранети над 35 лица .
XS
SM
MD
LG