Достапни линкови

Израел: Хамас и Исламски Џихад го отфрлија повикот на Арафат


Хамас и Исламски Џихад го отфрлија повикот на палестинскиот лидер Јасер Арафат да престанат самоубиствените бомбашки напади врз израелските цивили. Во Израел, исто така, на спротивни страни се најдоа министерот за одбрана Бенџамин Бен Елизер кој се спротивстави на намерата на премиерот Шарон за окупација на палестинските територии се додека траат терористичките напади.
XS
SM
MD
LG