Достапни линкови

Ирак: Напади на американско-британската коалиција


Веќе втор ден авиони на американско-британската коалиција ги напаѓаат воените команди и контролните центри во Ирак. Американската армија соопшти дека причина за нападите е што од центите директно се помага анти-авионскиот оган против авионите кои патролираат во зоната за забранети летови.
XS
SM
MD
LG