Достапни линкови

Сараево: Посета на Клод Жорда и Карла дел Понте


Претседателот и главниот обвинител на Хашкиот трибунал Клод Жорда и Карла дел Понте ја продолжуваат 5 дневната посета на Босна и Херцеговина. Жорда во Сарево изјави дека наскоро ќе може извесни случаи за воени злосторства да подпаднат под босанското судство.
XS
SM
MD
LG