Достапни линкови

Вашингтон: Буш го осуди последниот самоубиствен напад


Американскиот претседател Џорџ Буш го осуди последниот палестински самоубиствен напад во Ерусалим. Портпаролот на Белата Куќа Скот Мек Клилан изјави и дека Буш нема денеска да го објави планот за условите за палестинска држава што не е повзано со денешниот напад.
XS
SM
MD
LG