Достапни линкови

Интернет рекорд на сајтот на СП во фудбал


Мундијалот во Јужна Кореа и Јапонија ги нокаутира Олиписките игри во интернет војната , тврди Светската Фудбалска Федерација . Ова е прв Интернет Мундијал .Во првите четирии дена од почетокот на натпреварувањето официјалниот Интернет сајт на Светското првенство го посетли 165 милиони луѓе , изјави денеска портпаролот на ФИФА Кит Купер. Сајтот на Олипмиските игри во Сиднеј во текот на сите три недели колку што траеа игрите вкупно го посетиле 230 милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG