Достапни линкови

СП: Русија го совлада Тунис


Со натпреварите, Тунис – Русија и Португалија – САД , на светското првенство во фудбал што се одржува во Јужна Кореа и Јапонија денеска завршува првото кола од натпреварувачкиот дел , а репрезентациите на Германија и Република Ирска ќе го означат почетокот на второто коло . Во првиот денешен натпревар Русија ја совлада репрезентацијата на Тунис со резултат 2-0.
XS
SM
MD
LG