Достапни линкови

Индискиот премиер предлага заеднички патроли со Пакистан


Индискиот премиер Атал Ваџпаи денеска во Алама Ати предложи создавање заеднички патроли со Пакистан по должина на граничната линија во Кашмир . Во меѓувреме, како што јавуваат агенциите продолжува размената на оган меѓу пакистанските и индиските сили во Кашмир .
XS
SM
MD
LG