Достапни линкови

Ситуацијата во БИХ стабилизирана според Стејт Департментот


Американскиот Стејт Департмент соопшти дека ситуацијата во Босна и Херцеговина е значително стабилизирана минатата година. Сепак до американските граѓани е упатено предупредување дека можат да бидат цел на анти-западно насилство.
XS
SM
MD
LG