Достапни линкови

Вашингтон: ЦИА формира специјална единица


Централната Американска разузнавачка Агенција ЦИА формира специјална единица чија задача ќе биде откривање на терористичките мрежи и нивните челници во странство , изјави денеска официјален преставник на американската администрација. Таа ќе биде полу-воена антитерористичка единица која ќе се концентрира врз борбата против терористите , изјави тој.
XS
SM
MD
LG