Достапни линкови

Вашингтон: Средба Буш – Шарон на 10 јуни


Американскиот претседател Џорџ Буш на 10 јуни во Вашингтон ќе разговара со израелскиот премиер Ариел Шарон за ситуацијата на Блискиот Исток и клучните билатерални прашања , соопшти белата куќа .Посетата на Шарон ќе биде во контест на консултации на високи американски официјални преставници со израелските лидери во охрабрување на мирот и безбедноста во Блискиот Исток .
XS
SM
MD
LG