Достапни линкови

Израел: Војската влезе во Џенин


Израелската војска со неколку тенкови и оклопни транспортери влезе денеска во палестинскиот град Џенин . Како што соопшти израелското радио , војниците ги претресуваат куќите во Џенин со цел пронаоѓање на осомничени палестинци за терористичките напади извршени во Израел .
XS
SM
MD
LG