Достапни линкови

Путин: Ситуацијата во јужна Азија експлозивна


Рускиот претседател Владимир Путин непосредно пред одвоените средби со пакистанскиот претседател Первез Мушараф и индискиот премиер Атал Ваџпаи кои учествуваат на Конференцијата за безбедноста на Азија во Алмати - Казакстан, оцени дека ситуацијата во јужна Азија е ексползивна . Нема да има тајни преговори , ниту неофицијални разговори или пак диалог меѓу две делегации , изјави Путин.
XS
SM
MD
LG