Достапни линкови

Израел: Воена операција


Израелските сили, кои веќе 5 дена се наоѓаат во Витлеем, денеска, според палестински извори, влегле во Хеброн. Според израелски воени извори, армијата ќе се повлече по завршувањето на потрагата по осомничените палестински милитанти.
XS
SM
MD
LG