Достапни линкови

Вашингтон: Превенција на тероризмот во фокусот на ФБИ


Првиот човек на Еф-Би-Ај Роберт Милер и американскиот министер за правда Џон Ашкрофт најавија целосна реконструкција на агенцијата со цел да се фокусира на превенција од терористички напади. Тие на прес конференција во Вашингтон соопштија дека минатото лето се пропуштени некои индиции во врска со нападите на 11 септември.
XS
SM
MD
LG