Достапни линкови

Јапонија – сп безбедност


Јапонскиот премиер Јунихиро Коизуми денеска издаде наредба за зголемени мерки на безбедност поради престојното Светско првенство во фудбал кое започнува на 31 овој месец во Јапонија и Јужна Кореа. Јапонската полиција планира да распореди по околу 7 ијади и 700 полицајци на секој фудбалски натпревар.Првенството завршува на 30 јуни.
XS
SM
MD
LG