Достапни линкови

Буш во Нормандија


Американскиот претседател Џорџ Буш ја продолжува посетата на Франција и денеска во Нормандија ке им одаде почест на американските војници кои загинаа за време на Втората Светска Војна. Американските претседатели традиционално ја посетуваат плажата Омаха во чија близина се закопани околу 10 илјади американски војници кои загинаа при нападот на германската одбрана на ,,Денот – Д,, при истоварувањето во Европа.
XS
SM
MD
LG