Достапни линкови

Израелски сили поворно во Витлеем


Израелските сили денеска повторно влегоа во Витлеем во потрага по палестински милитанти по четирите бомбашки напади минатата недела. Според израелските воени коментатори, повремените акции и потраги по палестинските екстремисти се помалку ризични од обемната офанзива која беше завршена на Нападниот Брег на 10 мај.
XS
SM
MD
LG