Достапни линкови

Кански фестивал – Доделени награди


Филмот на Роман Полански,,Пијанист,, е добитник на годинашнава Златна Палма на Канскиот фестивал. Филмовите ,,Човек без минато,, и ,,Божанствена интервенција,, се добитници на респективните Гран-При и Награда на жирито.За најдобар глумец е прогласен Оливер Гурмет, глумица Кети Отинен, а режисер Им Квон Так од Јужна Кореја.
XS
SM
MD
LG