Достапни линкови

Ново откритие на Марс


НАСА под површината на планатата Марс откри замрзнати водени површини. Според научниците, тоа може да биде предуслов за живот од типот на Земјата и клуч за истражувањата за развојот на Марс. Како резултат на овој пронајдок можно е НАСА да планира лансирање нова мисија на оваа планета.
XS
SM
MD
LG