Достапни линкови

Јапонски дипломат има „оригами Инстаграм“


Јапонски дипломат има „оригами Инстаграм“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Секој ден во текот на една година, јапонски дипломат објавува речиси идентично видео на Инстаграм, во кое покажува оригами во форма на жерав, кое го направил тој ден. Во секое видео, тој се моли за здравје и мир.

Категории

XS
SM
MD
LG