Достапни линкови

„Штетни“ туристи на Антарктикот


„Штетни“ туристи на Антарктикот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Во сезоната 2019-2020 се очекуваат околу 78 илјади туристи на Антарктикот. Тоа е пораст од 40 проценти во споредба со минатата сезона. Љубопитни посетители од целиот свет сакаат да го видат „нежниот“ екосистем кој е на раб на уништување. Но, нивната посета може да го забрза овој процес.

Категории

XS
SM
MD
LG