Достапни линкови

Шишовски: Македонија не е република, туку акционерско друштво


Шишовски: Македонија не е република, туку акционерско друштво
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Директен линк

Политичкиот аналитичар Јордан Шишовски вели дека преговорите за влегување на Алтернатива во Владата покажуваат дека се уште има заробена држава и дека се уште Македонија не е република, туку, како што вели е еден вид акционерско друштво во кое партиите се акционери.

XS
SM
MD
LG