Достапни линкови

Шестта жртва на Ковид-19 во Албанија


Илустрација

Албанското Министертво за здравство и социјална заштита информираше дека во Албанија е регистрирана шесттата жртва на коронавирусот. Станува збор за 71-годишна жена од Тирана, која боледувала и од хипертензија, пренесе МИА.

„Во текот на ноќта почина 71-годишна жена од Тирана,позитивна на коронаврус, која беше хоспитализирана пред седум дена во Инфективната клиника а неколку дена беше на респратор,стои во соопштенето.

Со вчерашните, последно соопштени податоци, во земјата бројот на заразените со коронавирус изнесува 146. До сега, 17 лица од заволените се излекувани, но остануваат во домашна изолација во период од 14 дена.

XS
SM
MD
LG