Достапни линкови

Чиле „симнува“ ѕвезди на туристи


Чиле „симнува“ ѕвезди на туристи
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Чиле е уникатна дестинација за набљудување на ѕвездите и има туристички понуди за посета на најголемите астрономски центри во државата. Тие го развија астро туризмот благодарение на честите јасни вечерни неба.

Категории

XS
SM
MD
LG