Достапни линкови

Храбро по искршен мост до училиште


Храбро по искршен мост до училиште
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Околу 300 деца од 4 села во областа Вахдат во Таџикистан имаат мачно патување до училиште оддејќи секојдневно 3 и 4 километри во еден правец. Минуваат низ река, или ако е високо нивото на водата поминуваат по искршен и ризичен мост.

XS
SM
MD
LG