Достапни линкови

Француски авиони полетуваат кон Сирија


Француски авиони полетуваат кон Сирија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Француската влада објави видео на воени авиони кои полетуваат од база во Франција пред нападите врз Сирија. Франција им се приклучи на Британија и САД во операцијата како одговор за нападите со отровни гасови во Доума (AFP)

XS
SM
MD
LG