Достапни линкови

„Фортнајт“ финалистот доби 3 милиони долари


„Фортнајт“ финалистот доби 3 милиони долари
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

„Епик Гејмс“ ја издаде играта „Фортнајт“ во 2017 година, и благодарение на популарноста на играта, вредноста на компанијата лани била проценета на 15 билиони долари. Викендов се одржа првиот турнир, во кој учествуваа 100 играчи.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG