Достапни линкови

Филипче: Мораме да ги надминеме стигмата и поделбите


Илустрација - Луѓе со заштитни маски, Скопје, март 2020 година

Кризите се време кога човечноста е ставена на тест. Ниту заболените од коронавирусот, ниту нашите сограѓани сместени во карантин не треба да бидат стигматизирани. Не смееме да дозволиме, порача преку социјалните мрежи министерот за здравство Венко Филипче.

„Ова е можност да се развиеме како општество, да ги надминеме стигмата и поделбите, да се обединиме во хуманоста и да покажеме дека можеме подобро“, потенцира Филипче.

XS
SM
MD
LG