Достапни линкови

Фарук Омери ќе ја замени Лукаревска на чело на УЈП


Сања Лукаревска

Сања Лукаревска, која на предвремените парламентарни избори беше избрана за пратеничка, ја напушта функцијата директор на УЈП, а на нејзино место ќе биде поставен Фарук Омери, кој пред назначувањето бил помошник директор во Управата, информираше денеска УЈП.

„Како ќе одлучи Премиерот Зоран Заев со формирањето на новата Влада така ќе биде. Заради законоското ограничување, во моментов не можам да повеќе да бидам избран функционер од Владата, затоа што сум пратеник во Собранието“, изјави денеска Лукаревска.

XS
SM
MD
LG