Достапни линкови

Руска бабичка создава уметност од капачиња


Руска бабичка создава уметност од капачиња
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Пензионерката Нина Криницина создава мозаици од пластични капачиња на фасадата од својата селска куќа. Лоцирана на околу 850 километри источно од Москва, во селото Макарие, нејзината куќа изгледа како галерија на отворено. Вели дека создавањето мозаици ја смирува.

Категории

XS
SM
MD
LG