Достапни линкови

Убиени додека чекале во ред за леб


Убиени додека чекале во ред за леб
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

На почетокот на руската неиспровоцирана инвазија на Украина, многумина, како жителката на Чернихив, Валентина, веруваа дека цивилните области треба да бидат релативно безбедни дури и во градовите под оган. Спротивното го дознала на 16 март додека стоела во ред за леб покрај десетици гладни соседи.

Категории

XS
SM
MD
LG