Достапни линкови

Тркачот Бузалковски со 200 на час испишува историја


Тркачот Бузалковски со 200 на час испишува историја
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Брзинскиот моторциклизам во државава има нови рекорди и успеси благодарение на младиот Христијан Бузалковски. Тој е првиот македонец на Алпе Адриа европскиот шампионат. Освен што тој и неговиот тим се соочиле со сосема нови подготовки на моторот, тренингот им е реален проблем, бидејќи, како што вели Бузалковски, „потекнуваме од држава каде што нема тркачки патеки“. Што друго има да порача Бузалковски?

Категории

XS
SM
MD
LG