Достапни линкови

Тест за корона со врескање


Тест за корона со врескање
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:58 0:00

Холандски изумител Питер Ван Вис создаде кабина во која луѓе се тестираат за коронавирус со врескање, викање или пеење. Според него, оваа кабина може да биде користена за концерти, училишта, аеродроми или во канцеларии. Кабината е поставена во преградието на Амстердам, Холандија.

Категории

XS
SM
MD
LG