Достапни линкови

Суша во Казахстан: Го хранат добитокот со картон


Суша во Казахстан: Го хранат добитокот со картон
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Казахстанските земјоделци ги хранат своите животни со каша направена од картон и вода, во услови на суша каква не се памети. Се проценува дека илјадници животни умреле, што ги фрлило земјоделците во сиромаштија во провинцијата Мангистау, во западен Казахстан. но, доаѓа зимата и уште пострашни услови

Категории

XS
SM
MD
LG