Достапни линкови

Сурча - авганистанска санка за адреналин


Сурча - авганистанска санка за адреналин
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Младите во Авганистан, поради продолжената зима, уживаат во адреналинскиот традиционален спорт - спуштање со таканаречена сурча.

Категории

XS
SM
MD
LG